Program

  1. Secția Dramă
    marți 17 Oct
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    Mână moartă

    de Patrick Marber

    regia Victor Olăhuț

  2. Secția Dramă 16+
    miercuri 18 Oct
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    Edmond

    scenariu bazat pe textul lui David Mamet

    regia Andrei Dinu

  3. Secția Dramă
    joi 19 Oct
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    Mână moartă

    de Patrick Marber

    regia Victor Olăhuț

  4. Teatrul de Păpuși
    vineri 20 Oct
    11:00
    Teatrul de Păpuși

    Fata babei și fata moșneagului

    după Ion Creangă

    regia Claudia Revan

  5. Secția Dramă 15+
    vineri 20 Oct
    19:00
    Sala Studio
    Premieră

    Plex

    scenariu bazat pe texte de Eric Bogosian

  6. Teatrul de Păpuși
    sâmbătă 21 Oct
    11:00
    Teatrul de Păpuși

    Fata babei și fata moșneagului

    după Ion Creangă

    regia Claudia Revan

  7. Secția Dramă
    sâmbătă 21 Oct
    19:00
    Sala Studio

    Prah

    de György Spiró

    regia Cătălin Mardale

  8. Secția Dramă
    duminică 22 Oct
    19:00
    Sala Studio

    Agamemnon

    de Rodrigo Garcia

    regia Bogdan Pălie

  9. Secția Dramă
    marți 24 Oct
    19:00
    Sala Studio

    Ursul

    după A. P. Cehov

    regia Doru Fârte

  10. Secția Dramă 16+
    miercuri 25 Oct
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    Butoiul cu pulbere

    după Dejan Dukovski

    regia Marcel Țop

  11. Secția Dramă
    joi 26 Oct
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    Zorba’s Dionysos

    Scenariu inspirat după opera lui Nikos Kazantzakis

    regia Marcel Țop

  12. Secția Revistă
    vineri 27 Oct
    19:00
    Sala Mare

    Un vis cu mi-s Revista

    după texte de Mihai Maximilian

    regia Papp Zoltan

  13. image-missing
    Teatrul de Păpuși
    sâmbătă 28 Oct
    11:00
    Teatrul de Păpuși

    Locomotivioara leneșă

    de S. Marsek

    regia Kovacs Ildiko

  14. Secția Dramă
    sâmbătă 28 Oct
    19:00
    Sala Studio

    Agamemnon

    de Rodrigo Garcia

    regia Bogdan Pălie

  15. Secția Dramă 16+
    duminică 29 Oct
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    Butoiul cu pulbere

    după Dejan Dukovski

    regia Marcel Țop

  16. Secția Dramă 15+
    luni 30 Oct
    19:00
    Sala Studio

    Plex

    scenariu bazat pe texte de Eric Bogosian

  17. Secția Dramă
    marți 31 Oct
    19:00
    Sala Studio

    Ursul

    după A. P. Cehov

    regia Doru Fârte