Program

  1. Secția Dramă
    vineri 03 dec.
    19:00
    Sala Mare

    DESCOMPUS

    după texte de Matei Vișniec

    creație colectivă, coordonator regie: George Olar

  2. Teatrul de Păpuși 3+
    sâmbătă 04 dec.
    10:00
    Teatrul de Păpuși

    Rățușca cea urâtă

    scenariu de Radu Dinulescu, după Hans Christian Andersen

    regia: Radu Dinulescu

  3. Teatrul de Păpuși 3+
    sâmbătă 04 dec.
    11:30
    Teatrul de Păpuși

    Rățușca cea urâtă

    scenariu de Radu Dinulescu, după Hans Christian Andersen

    regia: Radu Dinulescu

  4. Secția Dramă 14+
    sâmbătă 04 dec.
    19:00
    Sala Mare

    Arta adulterului

    de Pierre Chesnot

    regia: Daniel Vulcu

  5. Secția Dramă 14+
    duminică 05 dec.
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    EMILIA ÎN TIMP DE PACE ȘI RĂZBOI

    de Aldo Nicolaj

    Regia artistică: Radu Dinulescu

  6. Secția Revistă 12+
    vineri 10 dec.
    19:00
    Sala Mare
    Premieră

    Colinde, corinde

    regia muzicală: Călin Ionce

  7. Teatrul de Păpuși 3+
    sâmbătă 11 dec.
    10:00
    Teatrul de Păpuși

    O poveste de Crăciun

    un spectacol colectiv

  8. Teatrul de Păpuși 3+
    sâmbătă 11 dec.
    11:30
    Teatrul de Păpuși

    O poveste de Crăciun

    un spectacol colectiv

  9. Secția Dramă
    sâmbătă 11 dec.
    19:00
    Sala Mare

    DESCOMPUS

    după texte de Matei Vișniec

    creație colectivă, coordonator regie: George Olar

  10. Secția Dramă 14+
    duminică 12 dec.
    19:00
    Cu publicul pe scenă Sala Mare

    AQUARIUS

    după un text de Radu Macrinici

    Regia: Norbert Boda

  11. Secția Dramă 12+
    vineri 17 dec.
    19:00
    CU PUBLICUL PE SCENĂ Sala Mare

    Povești din bucătărie

    devised theatre

    regia: Cristian Ban

  12. Teatrul de Păpuși 3+
    sâmbătă 18 dec.
    10:00
    Teatrul de Păpuși

    O poveste de Crăciun

    un spectacol colectiv

  13. Teatrul de Păpuși 3+
    sâmbătă 18 dec.
    11:30
    Teatrul de Păpuși

    O poveste de Crăciun

    un spectacol colectiv

  14. Secția Dramă 12+
    sâmbătă 18 dec.
    19:00
    Sala Mare

    ImproJoker

    regia artistică: Mihaela Sîrbu

  15. Secția Revistă 12+
    duminică 19 dec.
    19:00
    Sala Mare

    Colinde, corinde

    regia muzicală: Călin Ionce

  16. Secția Revistă 12+
    miercuri 22 dec.
    19:00
    Sala Mare

    Colinde, corinde

    regia muzicală: Călin Ionce