spectacole

  1. Direcția Dramă

    Agamemnon

    de Rodrigo Garcia

    regia Bogdan Pălie

    Data premierei: 17 septembrie, 2017

  2. Direcția Dramă

    Fantomelor noastre

    un spectacol de Tom Boccara

    Data premierei: 02 martie, 2017

  3. Direcția Dramă

    Mână moartă

    de Patrick Marber

    regia Victor Olăhuț

    Data premierei: 16 octombrie, 2016

  4. Direcția Dramă

    Ursul

    după A. P. Cehov

    regia Doru Fârte

    Data premierei: 18 septembrie, 2016

  5. Direcția Dramă

    Prah

    de György Spiró

    regia Cătălin Mardale

    Data premierei: 24 aprilie, 2016

  6. Direcția Dramă

    Puricele în ureche

    de Georges Feydeau

    regia Gelu Badea

    Data premierei: 14 aprilie, 2016

  7. Direcția Dramă 16+

    Columbinus

    de Stephen Karam și P.J. Paparelli

    regia Horia Suru

    Data premierei: 20 februarie, 2016

  8. Direcția Dramă

    Bancă pentru doi

    de Aleksandr Ghelman

    un spectacol de Doru Fârte

    Data premierei: 06 noiembrie, 2015

  9. Serviciul Spectacole pentru copii și tineret 12+

    Ever After

    de Alina Nelega

    regia Gavril Cadariu

    Data premierei: 02 mai, 2015

  10. Serviciul Spectacole Muzicale și Coregrafice

    De pe net adunate… și-napoi la lume date

    pe texte de Mihai Nae

    regia Livia Tulbure Gună

    Data premierei: 05 aprilie, 2015

  11. Direcția Dramă

    Dorinţele sălbatice ale soţului meu aproape m-au înnebunit

    de John Tobias

    regia Mihai Panaitescu

    Data premierei: 27 martie, 2015

  12. Direcția Dramă

    Un, doi, trei sau Președintele

    de Molnar Ferenc

    regia Claudiu Pintican

    Data premierei: 08 februarie, 2015

  13. Direcția Dramă

    Cerere în căsătorie sau Poiana Boilor

    după A.P. Cehov

    un sprectacol de Florin Covalciuc

    Data premierei: 19 decembrie, 2014

  14. Direcția Dramă

    ZoOM PoolitikOM

    Aristofan

    regia Liviu Topuzu

    Data premierei: 10 octombrie, 2014

  15. Direcția Dramă

    Zbor deasupra unui cuib de cuci

    de Dale Wasserman

    regia Marius Oltean

    Data premierei: 21 septembrie, 2014

  16. Serviciul Spectacole Muzicale și Coregrafice

    La serva padrona

    de Giovanni Pergolesi

    regia Sorina Gherman

    Data premierei: 29 octombrie, 2013

  17. Serviciul Spectacole Muzicale și Coregrafice

    Pasărea măiastră…

    de Cornel Mititelu

    regia Cornel Mititelu

    Data premierei: 26 iunie, 2013

  18. Direcția Dramă 16+

    Emanciparea prințului Hamlet

    de Alina Mungiu Pippidi

    regia Marius Oltean

    Data premierei: 21 aprilie, 2013

  19. Serviciul Spectacole pentru copii și tineret

    Domnul de Ciocolată

    de Sînziana Popescu

    regia Oana Leahu

    Data premierei: 30 martie, 2013

  20. Direcția Dramă

    Accidentul

    de William Mastrosimone

    regia Marius Oltean

    Data premierei: 28 martie, 2013

  21. Direcția Dramă

    O scrisoare pierdută

    de I.L. Caragiale

    regia Cătălin Chirilă

    Data premierei: 09 decembrie, 2012

  22. Direcția Dramă

    Năpasta

    de I.L. Caragiale

    regia Liviu Topuzu

    Data premierei: 05 decembrie, 2012

  23. Serviciul Spectacole Muzicale și Coregrafice

    Bibici și Mitici… la revistă

    de I.L. Caragiale și Cornel Udrea

    regia Marcela Țimiraș

    Data premierei: 02 noiembrie, 2012

  24. Direcția Dramă

    Cenușăreasa

    dramatizare de Claudiu Pintican, după Charles Perrault

    regia Claudiu Pintican

    Data premierei: 07 octombrie, 2012

  25. Direcția Dramă

    Butoiul cu praf și pulbere

    de Dejan Dukovski

    regia Marcel Țop

    Data premierei: 04 decembrie, 2011

  26. Serviciul Spectacole pentru copii și tineret

    O rază de soare

    după Al.T. Popescu

    regia Kovacs Ildiko

  27. Direcția Dramă

    Cei mari, cei mici

    de Ioan Peter

    regia Ion-Ardeal Ieremia

  28. Serviciul Spectacole Muzicale și Coregrafice

    Domnișoara Primăvară

    regia și coregrafia Marcela Țimiraș

  29. Direcția Dramă

    Alice în Țara Minunilor

    scenariu de Oana Leahu, după romanul lui Lewis Carol

    regia Oana Leahu

  30. Direcția Dramă

    Conu’ Leonida farsă cu reacțiunea

    după I.L. Caragiale

    un spectacol de Claudiu Pintican

  31. Serviciul Spectacole pentru copii și tineret

    Capra cu trei iezi

    după Ion Creangă

    regia Aristotel Apostol

  32. Serviciul Spectacole pentru copii și tineret

    Frumoasa adormită

    de Traian Savinescu dupa Ch. Perrault, si I. Vesevolojski

    regia Traian Savinescu

  33. Direcția Dramă

    Femeia mării

    adaptare de Kincses Elemer, după Henrik Ibsen

    regia Kincses Elemer

  34. Serviciul Spectacole pentru copii și tineret

    Galoșul fermecat

    regia Kovacs Ildiko